אודות

ציפי מור (נולדה בשם ציפורה מושקוביץ ב-31 במרץ 1954 בחיפה) היא שחקנית, זמרת, סופרת ומדבבת.

ידועה בעיקר מגילום דמותו של "רגע" בתוכניות הטלוויזיה לילדים "רגע עם דודלי", ו"בבית של פיסטוק".

מור נולדה בחיפה לזוג הורים שחקנים ניצולי שואה ובילדותה עברה לרמת גן ולאחר מכן לתל אביב.

בתחילת שנות ה-70 שירתה בלהקת פיקוד דרום. לאחר שחרורה מהצבא הופיעה בהצגות שונות, ביניהן : "טוב לאהוב" (במסגרת התוכנית "מועדון הצועני השורק של דן אלמגור) ו"הבזאר הגדול" בכיכובו של דני ליטני.

פרסומה העיקרי של מור בא לה בסוף שנות ה-70 ובתחילת שנות ה-80, כאשר גילמה את דמותו של "רגע", בתוכנית הילדים "רגע עם דודלי". הצלחת הסדרה הובילה להפקת סדרת המשך בשם "בבית של פיסטוק", בה גם הופיעה מור לצד ספי ריבלין.

ב-1985 גילמה אחות בסרטו של נדב לויתן "בנות". ב-1989 השתתפה בסדרת הטלוויזיה לילדים "הצצקנים".

ב-1991 גילמה את המן הרשע בסדרת הטלוויזיה "פרפר נחמד", ב-1992 גילמה אמא בקלטת לילדים שביים שמי זרחין ששמה הוא "בובה מתי" בכיכובו של מתי כספי. ב-1995 גילמה גננת בקלטת לילדים שביימה רחל שיין ארגמן "אבא עושה בושות".

ב-2006 גילמה את הניה בסרטו של חנן פלד "מכתבים לאמריקה".

ב-2012 השתתפה בסדרת טלוויזיה לילדים "צור משלנו" של ערוץ הידברות.

במשך שנים ארוכות הופיעה מור, לרוב בתפקידי משנה או בתפקידי אורח, בסדרות טלוויזיה שונות, עמן ניתן למנות את "החברים של ברני", "החתול שמיל", "מה פתאום?!" ו"שמיניות באוויר".

מור הופיעה גם בהצגות ילדים, ובהן "סיפורים שענת אוהבת במיוחד", "מומיש ידיד ההפתעות", "עגולנד", "תעלולי פיג'מה", "רגע עם דודלי", ו"עוץ לי גוץ לי". כמו כן, שימשה באמצע שנות ה-80 כקריינית קישור בקלטות שירי הילדים המוקדמות של אריאלה סביר ובשנות ה-90 עסקה בדיבוב סדרות מונפשות שונות, בהן פרקי "לוני טונס" (בתפקיד הסבתא בסרטוני טוויטי וסילבסטר החתול) והגרסה הישראלית לסדרה "החברים של ברני" (שם דובבה ושיחקה), בתפקיד הבובה-בון בגרסה העברית.

בשנת 2013 הופיעה בהצגות ילדים: "סבא אליעזר והגזר", "פיטר פן", "הבית של יעל" ו"עוץ לי", וכן במופע יחיד בידורי בשם "צחוק מביא אור עם ציפי מור".

באוקטובר 2016 השתתפה בסדרת הטלוויזיה לילדים "המסעדה של מיקי".

לאחרונה השתתפה בתכנית הטלוויזיה נבסו 2020 .

מור כתבה שני ספרי ילדים: "רגע עם רוני" (1998) ו"רק רגע" (2006).

מור הייתה נשואה למתופף אלון הלל, ובנם הוא המוזיקאי רונן הילל.

משנת 2010 היא בת זוגו של קובי זינגר.

מתגוררת ברמת גן.

 

 לאתר הברכות של ציפי מור >>